fuartakip iletişim
fuartakip.com Ana Sayfa browser zoom browser zoom 100%
Fuar Takip'te Ara : arama sonuçlarını gizle
Yurt içi Yurt dışı Tümü
x
big-se-filtre-open

Aramak istediğiniz fuarla ilgili bir şeyler ya da fuar kodu girin

canton-fuar alanı pazhou complex Uzakdoğu’nun en büyük, dünyanın da 3 büyük fuarlarından biridir.
1957 yılından bu yana iki ayrı fuar alanında toplam 150.000’den fazla ürün çesidi sergilenmektedir.

Her yıl bu fuarda ziyaretçi sayısı 203 ülkeden 167.000 kişidir.
Çin ithal ve ihraç Ürünleri Fuarı’nı ülkemizden yılda 2000’in üzerinde ihracat / ithalatçı iş adamı ziyaret etmekte ve mal almaktadır.

Çin ile ticaretimizi CANTON FUARI belirler.
136.Çin Canton fuarı bu dönem 15-19 Ekim başlayacak ve 31Eki-04Kas sona erecektir.
Guangzhou / ÇİN
136.CANTON
İTHAL VE İHRAC ÜRÜNLERİ
15 Eki - 04 Kas
1.Devre 2.Devre 3.Devre
15~19 Eki. 23~27 Eki. 31Eki~04K.
Bauma Cin Sangay Is Makinalari Fuari
Dünyanın En Büyük Mobilya Fuarı

Fuar ve Fabrika Ziyareti
Üretim ve Yükleme Denetimi
Ürün ve Fiyat Araştırması
Yüklemesi ve Son Kontrol
Tercümanlık ve Rehberlik

Guangzhou, China
Cep: +86 150 1877 0937
Cep: +86 135 1000 7331

ÇİN'deki Adresiniz
Çin - Ana Sayfa Çin - Hotel Çin Fuar Bilgi Çin - Adresler Fuar Fotoğrafları
 
ÇİN FUAR GEZİLERİ / SEYAHAT İPUÇLARI
 
  GEZİYE ÇIKMADAN ÖNCE
• Çin’e yapacağınız seyahatleriniz için önceden Çin’den orijinal davetiye getirmeniz gerekir. Bundan ötürü seyahatinizin başlangıç tarihinden önce, vize işlemleri için yeterli süreyi göz önünde bulundurunuz.
 
• Geziye çıkmadan önce pasaportunuzun, uçak biletlerinizin ve kredi kartlarınızın 2’şer adet fotokopilerini alınız. Bir zarfa koyup aradığınız zaman direk ulaşabileceğiniz bir yere yerleştiriniz. Herhangi kaybetme ve çalınma ihtimaline karşı, bu fotokopiler işinize yarayacaktır.
 
• Sürekli kullandığınız ilaçlarınızın miktarını kontrol ediniz ve bir miktar fazlasını yanınıza almayı ihmal etmeyiniz.
 
• Yanınızda bol miktarda kartvizit bulundurunuz.
 
• Pasaportunuzu her ne sebeple olursa olsun tanımadığınız kişilere vermeyiniz.
 
• Fuar dönemine yönelik olarak Çin’de bulunacağınız Ekim ve Nisan aylarında hava durumu genellikle oldukça nemli ve 20 derece civarındadır. Yanınıza buna uygun kıyafetler ve rahat yürüyüş ayakkabıları almanızı tavsiye ederiz. Giderken, yanınıza kullanacağınızdan fazla giyim eşyası almamanız, dönüşte bagaj ağırlığınızın azalmasını sağlayacaktır.
 
• Çin yemekleri damak tadınıza uymuyorsa, yanınızda vakumlanmış yiyecekler, konserveler bulundurmanızı tavsiye ederiz. Kahvaltılık tarzı zeytin, peynir, kaşar gibi gıdaları bulmanız çok zordur. Mc Donald's, Pizza Hut gibi Dünyaca ünlü bütün "Fast Food" restaurantlarını Çin'de hemen her yerde kolaylıkla bulmanız mümkündür.
 
  GEZİ BOYUNCA
• Yabancı ve Sosyalist idareye sahip bir Ülkede olduğunuzu unutmayınız. Seyahatiniz esnasında işlenebilecek herhangi bir suç durumunda bu ülkenin kanunları geçerli olacaktır. İnsanlarla tartışmayınız ve elle temas etmeyiniz. Bu Çinliler için çok onur kırıcıdır. Sadece tokalaşmanız yeterlidir, öpmekten kaçınınız.
 
• Çin’de beklenmedik herhangi bir durum ile karşılaşılması halinde, Elçilik veya Konsolosluk ile irtibata geçiniz. ELÇİLİK TEL: +86 (10) 653 22 347 / KONSOLOSLUK TEL: + 86 (21) 647 46 838
 
• Hong Kong ve Çin kara yolu gümrüklerinden geçerken bagajların muhakkak araçtan indirilip, bagajlarla birlikte pasaport kontrolüne gidilmesi gerekmektedir. Uçaklarda kişi başı 20 kg'lık bagaj sınırına dikkat edilmesi gümrük geçişlerinde kolaylık sağlayacaktır. 20 Kg'ın üzeri bagajlar için ek ücret talep edilmektedir.
 
• Otellerin shuttle saatleri dışında hersekin kendi başına fuara gideceği dönüşlerde de tekrar shuttle saatlerini kaçıran yolcular ulaşımlarını kendilerinin yapacağı unutulmamalıdır. Shuttle'ları kaçıran müşterilerimiz için şirketimizin özel hizmeti yoktur.
 
• Oteldeki minibar, kuru temizleme, özel tv kanalı gibi servisler ekstra ücrete tabidir. Otelden ayrılırken bu hizmetleri kulllandıysanız kendiniz ödemelisiniz.
 
• Rehberlik hizmetini üstlenmiş olan personel, müşterilerin hava limanı/otel transferi ve otel giriş-çıkış işlemleri ile mesuldürler. Kendilerine yapılacak talep ve ilave hizmetler ekstra ücrete tabi olup teknik şartlar dahilinde değerlendirmeye alınır.
 
• Çin’de ve Hong Kong'da kredi kartı yaygın olarak kullanılmaktadır. Her yerde döviz bozdurmanız mümkün değildir. Bunun için yanınızda Amerikan Doları bulundurmanızı tavsiye ederiz. Çin parasına "Yuen" denir. Takribi 100 USD - 820 Yuen'dir. Dolar paritesi 8.2 dir. Hong Kong para birimi Hong Kong Doları'dır. Dolar paritesi 7.78 dir. Takribi 100 USD - 778 Hong Kong Doları'dır. Konakladığınız otel veya bankalarda döviz bozdurmanız da mümkündür.
 
• Çin’de Uluslararası konuşmaya açık GSM telefonlarıyla görüşme imkanı olduğu gibi Çin’den temin edebileceğiniz Kontörlü kartlarla da (100 kontör, ortalama 15 usd ) Çin’de daha ucuz konuşabilir ve Türkiye’den aranabilirsiniz.
 
• Çinliler'in İngilizce seviyeleri çok iyi olmadığından arzu edenler için servis bedeli karşılığında profesyonel Çince-Türkçe tercümanlık hizmetleri verilir.
 
• Otelde az da olsa çantalarınızı taşıyan kişilere bahşiş veriniz.
 
• Türk tarzı yemek isterseniz, Arap ve Uygur restaurantlarına gidebilirsiniz. Gittiğiniz restaurantların merkezi yerlerde olmasına dikkat ediniz.
 
• Çinliler iş görüşmelerini yemekte yapmayı tercih ederler. Özellikle gidilecek akşam yemeklerinde balık restaurantlarını tercih etmenizi tavsiye ederiz.
 
• Halk tuvaletlerini kullanmayınız. "Fast Food" restaurantlarını veya otellerinizi tercih ediniz.
 
• Taksi fiyatları çok uygundur. Genellikle taksi kullanınız. Otobüslere binip inmekte zorluk çekebilirsiniz. Metro ise kullanımı kolay ve rahattır.
 
• Taksi şoförünün sizi gereksiz yere dolaştirdığını anladığınız tektirde, taksinin ön camının sağında bulunan taksi numarasını not ediniz ve bu eylemi taksicinin görmesini sağlayınız. Cezası yüksek olduğundan dolayı ya sizden para almayacak ya da normal fiyatını talep edecektir.
 
• Hong Kong Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Girişte 3 aylık vize verilir.
 
• Çin’den Hong Kong’a geçtiğinizde Çin vizeniz "çift girişli" veya "çok girişli" değilse tekrar Çin’e giremezsiniz. Hong Kong havaalanından veya bazı diğer vize ofislerinden vize almanız gerekir. Fakat bu yöntem risklidir. Vize alamamanız durumunda Çin’e giremeyebilirsiniz. Seyahate çıkmadan önce planınızı iyi yapın ve seyahat programınıza uygun vize alın.
 
• Hong Kong’da fuar dönemlerinde boş oda bulmanız zordur. Bundan dolayı seyahate çıkmadan önce rezervasyonuzu yaptırmanızda yarar vardır.
 
• Çin’den Hong Kong’a seyahatlerinizde tren, otobüs ve uçak yolculuğunu kullanabilirsiniz.
 
• Şehirlerarası tren yolculukları yapmak için biletinizi en az bir gün önceden alınız. Aynı gün bilet almanız genelikle mümkün değildir.
 
• Çin’de alışveriş yaparken pazarlık yapınız. Size çarşı pazarda verilen fiyatın yaklaşık dörtte birini önerebilirsiniz. Üzerinde fiyatların yazılı olduğu alışveriş merkezlerinde ise pazarlık yapmanız zordur.
 
  Verimli Fuar Seyahatleri Dileriz.