Teşekkürler   Pınar Doğan - İstanbul
  Milano Mobilya Fuarı Hk
   
Sayın Gür tour Ailesi,Nisan ayında yapılmış olan Milano Mobilya Fuarı ve bu fuar kapsamında şehirde yapılan showroomları izlemek ,fotoğraflandırmak,arşivlemek ve firmaların kataloglarına sahip olarak onlarla iletişim kurabilmek benim ve firmamın görüşlerini,projelerini global ölçekde genişletmiş ve yeni ufuklar açmıştır.

Fuar alanında farklı konseptlerde mobilyalar ve onları sergilemek amacıyla kurulmuş stantlar sanatın her detayı inceden inceye göz önüne alınarak kurgulanmıştı.Renklerin uyumu,kullanım miktarları,şekillerin grafik birliktelikleri,amorf formların heykelsi güçleri gerçekten görülmeye değerdi.

Fuar alanı dışında Tortino bölgesindeki iç mekan sergilerinin muhteşem showroomları onları içine alan binaların arasını hızla katetmemizi sağlıyordu.Her alan farklı kurgu ile tasarlanmıştı.Brera caddesi ise ayrı mobilya ve iç mekan show alanıydı adeta….. Triannale Müzesinde ise heykelsi formlu modern mobilyaların tarih içindeki repredüksiyonunu, o dönemlere ait en mükemmel artistlerin ellerinden çıkmış tasarımlar eşliğinde izledik.Onlarla yapılan video sohpetlerinde sanat hayatları ve görüşleri ile ilgili bilgiler edindik.

Como’ya yapılan ziyarette görüşme yaptığımız firmada bir ürünün projelendirilmesinden pazarlamasına kadar geçen süreçde yaşanılacak tüm aşamaları en ince detayına kadar sorgulayıp bilgi edinme fırsatı buldum. Tüm dünya firmalarına her türlü ürünü tasarlayıp sunan bu firmanın kurucusunun bir Türk olduğunu görmek neden bizde yapmayalım duygusu uyandırdı ve geleceğe dönük projelerime çok daha global bakmamı sağladı ve şevk verdi.

Donanımızı böylesine ileriye taşıyabilmek,dahası bunu sadece 5 gün içersinde sahip olabilmek büyük şans… 5 gün boyunca bizlerle birlikte olan ve bu organizasyonu başından sonuna başarıyla takip eden GürTour Ailesine teşekkür ederim.


Saygılarımla..

Y. Mimar Heykeltraş

Pınar Doğan